Національний банк України продовжує активно працювати над зміцненням гривні, вживаючи заходів для зниження офіційного курсу долара США. Це позитивно позначається на економічній ситуації в країні, адже зниження курсу долара може сприяти стабільності на валютному ринку, пише MigNews.
Окрім того, єдина європейська валюта також демонструє тенденцію до зниження. Ці тенденції підтверджуються даними, представленими на офіційному сайті Національного банку, що свідчить про ефективність монетарної політики регулятора.
- Курс долара США: 1 долар США – 41,04 грн (зниження на 5 копійок)
- Курс євро: 1 євро – 44,40грн (зниження на 23 копійки)
- Курс польського злотого: 1 польський злотий – 10,35 грн (зменшення на 9 копійок).
Також були встановлені курси долара в різних банках:
- ПриватБанк: 40,78-41,48 грн
- ПУМБ: 41,00-41,50 грн
- Укрсіббанк: 40,90-41,50 грн
- Укрексімбанк: 40,85-41,45 грн.
Зазначимо, що НБУ має безпосередній вплив на розрахунки податку на додану вартість (ПДВ) для імпортних та експортних операцій, а також на фінансову звітність підприємств через встановлення офіційних курсів валют. Це означає, що ви повинні знати, як порахувати ПДВ, бо це є критично важливим для всіх учасників ринку. Зміни в курсах валют можуть суттєво вплинути на величину податкових зобов’язань, що, у свою чергу, вплине на фінансові результати компаній. Калькулятор відсотків також може бути корисним для розрахунку ПДВ.
Нещодавно стало відомо, що з 1 серпня банкноти 500 грн зникнуть з обігу. Подробиці можна дізнатися тут.