У зв`язку зi зменшенням доходiв збiльшується число неповернених кредитiв. Найстрашнiше, що можна собi уявити — загроза залишитися без даху над головою, нависла вже над багатьма.
Стягнення предмету iпотеки неприємна процедура для банку i просто катастрофа для самого позичальника. Банки рiдко iдуть на цей надзвичайний захiд повернення боргу, тому що сам банк, насамперед, цiкавлять грошi.
Так, i позичальникам посприяв мораторiй прийнятий Верховної Ради, про те, що не можна вилучати квартири при наступних обставинах:
— якщо вартiсть майна не перевищує мiльйона гривень;
— якщо це єдине житло позичальника;
— якщо у квартирi прописанi неповнолiтнi дiти;
— якщо заборгованiсть за кредитом не перевищує трьох мiсяцiв.
Це не значить, що можна перестати платити. Банки тепер бiльш охоче погоджуються на рiзнi реструктуризацiї кредиту. Тим бiльше, що на це навiть є законна постанова — сума платежу по кредиту не повинна перевищувати 35\% вiд доходу родини.
Тому, якщо вам зменшили зарплату, або зовсiм скоротили, можете смiло озброюватися довiдками i йти в банк зменшувати платежi по кредиту.
I навiть якщо квартира попадає пiд стягнення, у позичальника є шанс викупити своє майно до продажу на публiчних торгах. Для цього необхiдно погасити всю заборгованiсть за кредитом i виплатити банку витрати по стягненню, оцiнцi i органiзацiї аукцiону. Банк не має права вiдмовляти в поверненнi майна, якщо iнше не передбачене в договорi. Але навiть у цьому випадку можна заперечити стягнення в судi.
Якщо ситуацiя видасться безвихiдною, не спiшiть вiддавати ключi вiд квартири банку i вiдступати вiд своїх прав. Спробуйте знайти покупця на квартиру самостiйно. Для цього знадобиться дозвiл банку.
Продавши квартиру вiд свого iменi, можна не тiльки розплатитися з банком, але й компенсувати собi деяку частину грошей, витрачених на кредит, а iнодi й повнiстю всi витрати.
Источник : http://www.maklera.net
356